جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41152
  تاریخ انتشار : 5 دی 1392 12:3
  تعداد بازدید : 626

  خرم:

  قطعنامه مصوب سازمان ملل تعهدات یکسانی را برای ایران و جامعه جهانی ایجاد کرد

  یک استاد دانشگاه تاکید کرد که قطعنامه مصوب سازمان ملل با عنوان جهان علیه خشونت و افراطی گری تعهداتی را برای ایران و جامعه جهانی به طور مساوی ایجاد کرده است.

  1234-33.jpg

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی خرم در میزگرد علمی «بررسی ابعاد حقوقی بین المللی قطعنامه مصوب سازمان ملل با عنوان جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» که در کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: جهان در مقطعی است که موضوع تروریسم و افراطی‌گری تبدیل به مهمترین موضوع بشری شده است.

   

  وی افزود: از حادثه 11 سپتامبر تا امروز موضوع تروریسم و افراطی‌گری مهمترین مساله بشریت شده است و برای حل این معضل نیازمند اتحاد کشورها هستیم تا بتوانند در مقابل این حرکت عظیم تاریخی بایستند.

   

  این استاد حقوق بین‌الملل با بیان این که اسلام امروز مورد اتهام است، گفت: در چنین فضایی ما نیاز داشتیم تا چنین قطعنامه‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران ارایه شود.

   

  خرم یادآور شد: برای دومین بار بود که چنین قطعنامه‌ای از سوی ایران ارایه شده است. اولین بار از سوی رییس‌جمهور پیشین ایران گفت‌وگوی تمدن‌ها مطرح شد و اولین کنفرانس گفت‌وگوی تمدن‌ها از سوی ایران و در کشورمان و دومین کنفرانس آن در وین برگزار شد.

   

  وی افزود: این دومین بار است که چنین قطعنامه‌ای از سوی کشورمان ارایه می شود و این دو قطعنامه نیاز جهانی بود.

   

  خرم افزود: این قطعنامه از نظر محتوایی تعهداتی را برای ایران و جامعه جهانی به طور مساوی ایجاد می کند و این تعهدات در راستای اتحاد علیه افراطی‌گری است.

   

  این استاد دانشگاه ادامه داد: اگرچه کشور ما به قطعنامه خشونت علیه زنان نپیوسته است ولی در قطعنامه مصوب سازمان ملل علیه خشونت و افراطی گری به این موضوع اشاره شده است. این قطعنامه از همه انسان ها تعهد حقوقی می خواهد تا در مقابل افراطی‌گری بایستند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27