جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43120
  تاریخ انتشار : 3 بهمن 1392 11:10
  تعداد بازدید : 559

  حمایت های مردمی؛ بزرگترین پشتوانه قوه قضاییه در پیشگیری از وقوع جرم

  مسئول حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، گفت: حمایت های مردمی، بزرگترین پشتوانه قوه قضاییه در پیشگیری از وقوع جرم است.

  6-251.jpgبه گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی امراللهی در سومین شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان جنوبی با اشاره به آیه "فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا"، گفت: طبق این آیه انسان با خلق شدن دو استعداد و گرایش به سمت "گناه و معنویت" را دارد.

   

  وی با اشاره به اینکه طبق این آیه انسان بالقوه مجرم یا خدایی است، افزود: این دو استعداد می‌توانند تحت تاثیر عواملی به فعلیت برسند.

   

  مسوول حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: جهالت، فقر و کمبودهای اقتصادی، عدم نهادینه شدن ارزش‌ها و معیارهای الهی و بی توجهی به این معنویت‌ها از جمله عواملی هستند که می‌توانند موجبات جرم را فراهم کند.

   

  وی خاطرنشان کرد: از دیدگاه قرآن وقوع گناه و جرم به دلیل عدم نهادینه نشدن ارزش‌های الهی در وجود انسان که سرمنشاء آن جهالت است، نشات می‌گیرد.

   

  وی منشاء گناه را جهل ذکر کرد و گفت: در بحث پیشگیری نمی‌خواهیم اجازه دهیم که این قوه "گرایش به سمت گناه و جرم" به فعلیت پبیوندد و باید مانع تحقق این عوامل بشویم.

   

  مسوول حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تاکید بر اینکه پیشگیری از وقوع گناه و جرم دارای یک قداستی است که خداوند برای این امر پیامبران را مبعوث کرده است، ادامه داد: در بحث وقوع از جرم برای تمامی استان‌ها نمی‌شود نسخه واحدی پیچید به همین دلیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در هر استان تشکیل می‌شود.

   

  امراللهی تاکید کرد: شورای پیشگیری از وقوع جرم در هر استان دارای دو نقش است که می‌تواند بر اساس مشورت و تصمیم‌سازی برای دیگران اقدام کند و از سوی دیگر حضور انتخاب شده نهادها و سازمان‌ها و اداراتی در این شورا به این معنا است که هر اداره بخشی از مسئولیت‌ها را در بحث پیشگیری بر اساس وظیفه و توان خود بر عهده بگیرند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28150370
اکنون :
31