جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43361
  تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 14:16
  تعداد بازدید : 467

  حجت‌الاسلام رهبر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تاکید کرد

  بستن گلوگاه های اقتصادی تنها راه مبارزه با فساد مالی

  یک حقوقدان گفت: بستن گلوگاه های اقتصادی تنها راه پیشگیری از بروز مفاسد اقتصادی است و نظارت دولت و قوه قضاییه مسیر فعالیت مخفیانه مجرمان را بن بست می کند.

  حجت‌الاسلام "محمدتقی رهبر" در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران، با اشاره به تاکید دولت و قوه قضاییه مبنی بر مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، اظهارداشت: یکی از مطالبات مردم نسبت به نظام،‌ برخورد جدی با عاملان بروز مفاسد اقتصادی است که این عزم جدی در دستگاه قضا و دولت به روشنی مشهود است.

  وی افزود: یکی از مهمترین اصول مبارزه با فساد مالی پیشگیری از بروز چنین جرائمی است و این مساله به نظارت جدی در همه بخش‌های مالی نهادها و موسسات اقتصادی بستگی دارد.

  این حقوقدان تاکید کرد: بستن گلوگاه‌های اقتصادی تنها راه پیشگیری از بروز مفاسد اقتصادی است.

  حجت‌الاسلام رهبر با بیان این که اصلاح ساختارهای مالی کشور مساله مهمی است، تصریح کرد: اگر همه قوانین و ساختارهای اقتصادی کشور مورد اصلاح و بازنگری قرار بگیرند قطعا سوء‌استفاده کنندگان حاشیه امنی نخواهند داشت.

  وی در پاسخ به این سوال که رویکرد قوه قضاییه با عاملان بروز مفاسد اقتصادی باید چگونه باشد، اظهارداشت: طی سال‌های اخیر بارها شاهد برخورد جدی دستگاه قضا با عاملان بروز مفاسد اقتصادی بود‌ ایم که نشان از عزم جدی مجریان قانون در برخورد با چنین جرائمی دارد.

  عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم خاطرنشان کرد: دستگاه قضا اجازه نمی‌دهد هیچ سوءاستفاده گری از بیت‌المال به نفع خود بهره‌برداری کند و به این وسیله ثروتی بادآورده برای خود به هم بزند.
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624330
اکنون :
84