جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 47590
  تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 15:9
  تعداد بازدید : 509

  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:

  10 هزار پرونده تخلف اراضی ملی استان تهران در مراجع قضایی است

  در آستانه فرا رسیدن هفته منابع طبیعی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران میزبان گردهمائی مسئولین ستادی و استانی برنامه ریزی و بودجه منطقه 3 کشور بود.

  120-42.jpg

  به گزارش ایسنا، غلامعباس عبدی‌نژاد - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این گردهمایی با بیان این که استان تهران با مساحت محدودی که داراست، 18 درصد جمعیت کل کشور را در خود جای داده است گفت: تراکم جمعیت و ارزش افزوده زمین باعث ایجاد فشارهایی بر عرصه‌های منابع طبیعی شده است و در این خصوص حساسیت‌هایی را ایجاد کرده است.

  وی با اشاره به این که در حال حاضر بیش از 10 هزار پرونده تخلف در اراضی ملی در زمینه‌های مختلف در مراجع قضایی مطرح است افزود: در زمینه حفاظت از اراضی ملی و عرصه‌های منابع طبیعی پیشگیری از تخلفات و تصرفات به این اراضی براساس تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع یکی از برنامه های محوری ما است که علاوه بر این اقدامات پیشگیرانه توسعه فضای سبز و جنگلکاری به عنوان اقدامات دیگری در راستای پیشگیری مورد تاکید است.

  عبدی‌نژاد اضافه کرد: سرانه فضای سبز شهری و جنگل استان به ترتیب 19 و42 متر مربع است که درصدیم با ایجاد بوستان‌های روستایی ، تکمیل کمربند سبز شهری و توسعه جنگل کاری ها این میزان را افزایش دهیم.

  وی تصریح کرد: تاکنون برای حدود 98 درصد از اراضی ملی استان سند مالکیت به نام دولت اخذ شده است و اجرای طرح کاداستر ( سند تک برگی ) نیز در دستورکار قرار دارد.

  عبدی‌نژاد تاسیس صندوق توسعه منابع طبیعی را یکی دیگر از کارهای اولویت دار اداره کل تحت مدیریتش اعلام کرد و یادآور شد: یکی از سیاست‌های مورد نظر در زمینه حفاظت و احیای مراتع ، اجرای طرح های مرتع داری توسط بهره برداران و دامداران ذیحق مراتع است.

  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: برنامه ریزی یکی از رکن‌های اساسی هر دستگاه و سازمانی به شمار می‌آید و شاغلین بخش‌های طرح و برنامه می توانند به عنوان اتاق فکر عمل کرده و راهکارهای مناسب برای پیشبرد امور مربوطه را ارائه کنند.

  وی با تاکید بر این که در خصوص برنامه ریزی و بودجه نیازمند نگرشی درست در این زمینه می باشیم خاطرنشان ساخت : لازم است برای حل مشکلات و برون رفت از تنگناهای مالی و جلوگیری از اجرای دیرهنگام طرح‌ها و پروژه‌ها ، موافقتنامه‌های اعتباری به موقع مبادله شوند و جهت برنامه هایی که فاقد ردیف اعتباری مشخص هستند ردیفی در نظر گرفته شود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28175587
اکنون :
77