جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 47676
  تاریخ انتشار : 14 اسفند 1392 12:29
  تعداد بازدید : 384

  دیدار رییس کمیته قانون گذاری و قضایی مجلس کره جنوبی با رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس

  پارک یان سانگ رییس کمیته قانون گذاری و قضایی مجلس کره جنوبی ظهر امروز با الهیار ملک شاهی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

  به گزارش ایسنا، ملک‌شاهی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره‌جنوبی نسبت به توسعه و گسترش این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.

  ملک‌شاهی در ادامه با تشریح برخی مبانی نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی دموکراسی به نحو کاملی برقرار است و هرکدام از سه قوه مقننه، مجریه و قضایه در حوزه اختیارات و وظایف خود به نحو مستقل عمل می‌کنند.

  وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نهادی مهم و تاثیرگذار در جهت تصویب تصویب به سمت حمایت هرچه بیشتر از مردم حرکت می‌کند.

  رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان از ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی میان کمیسیون‌های قضایی مجلاس دو کشور جهت تبادل تجارب حقوقی و قضایی استقبال کرد.

  پارک یان سانگ رییس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس جمهوری کره در ادامه این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی مجلس کره نسبت به تبادل تجربیات حقوقی و قانون‌گذاری و آشنایی هرچه بیشتر پارلمان و نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: کمیته قانونگذاری پارلمان کره‌جنوبی آمادگی بهره‌گیری از تجارب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های حقوقی و قانون‌گذاری را دارد.

  وی در پایان با تشریح برخی ویژگی‌های نظام حقوقی کره‌جنوبی و با اشاره به تشابهات میان مجالس دو کشور استفاده از توانمندی‌های دو کشور به ویژه در زمینه‌های حقوقی و ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی مورد تاکید قرار داد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28175587
اکنون :
66