جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 47684
  تاریخ انتشار : 14 اسفند 1392 13:18
  تعداد بازدید : 729

  میرمحمدی:

  دومین نشست مبارزه با زمین خواری با محوریت "زمین های مجهول المالک و در معرض تصرف" برگزار می شود

  رئیس کمیته مبارزه با زمین خواری مجلس از برگزاری دومین نشست تخصصی مبارزه با زمین خواری خبر داد و گفت: آخرین وضعیت زمین های مجهول المالک و برخی زمین های که در معرض تصرف هستند در این نشست بررسی خواهد شد.

  دومین نشست مبارزه با زمین‌خواری با محوریت

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛محمدحسین میرمحمدی،از برگزاری دومین نشست تخصصی مبارزه با زمین‌خواری خبر داد و گفت: این نشست هفته آینده برگزار خواهد شد.

  وی افزود: وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و  برخی دستگاه‌های ذیربط در این نشست حضور خواهند داشت.
   
  رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری کمیسسیون اصل 90 تصریح کرد: بررسی آخرین وضعیت زمین‌های مجهول‌المالک و برخی زمین‌های که در معرض تصرف هستند در این نشست برگزار خواهد شد.
   
  این در حالی است، پیشتر میرمحمدی در گفتگو  باشگاه خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت زمین‌های مجهول‌المالک شهر تهران گفت: در اولین نشست بررسی این موضوع توسط کمیسیون اصل90،  قرار شد ستاد اجرای فرمان امام خمینی(ره) در این زمینه گزارش خود را ارائه کند.
   
  وی افزود: در حال حاضر منتظر  ارائه گزارش این ستاد هستیم تا پیگیری‌های خود را شروع کنیم.
   
  رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: بررسی زمین‌های مجهول‌المالک و "زمین‌های سرخه‌حصار" در دستور این کمیته بوده و به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.
   
  وی همچنین پیش از این نیز در مورد آخرین وضعیت اراضی تصرف شده و پیگیری‌های کمیسیون اصل 90 گفت: یکی از موضوعات مهم پیگیری پارک ملی خجیر است که تاکنون جلساتی در این رابطه داشته‌ایم. 
   
  وی افزود: با حضور دستگاه‌های ذیربط هم‌چون محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و استانداری تهران برگزار شده و جلسه دیگری در این رابطه برگزار خواهیم کرد. 
   
  رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری مجلس در ادامه به زمین‌های مجهول المالک اشاره کرد و گفت: این زمین‌ها در داخل شهر تهران قرار داشته و متاسفانه در حال تصرف هستند به طوری که سندسازی شده و با روش‌های مختلف در حال تصرف هستند. 
   
  وی افزود: در این رابطه اقداماتی انجام داده‌ایم و قوه قضاییه، وزارت مسکن و شهرسازی و نهادهای مربوطه نیز دعوت به همکاری کردیم متولی زمین‌های مجهول المالک باید مشخص شود.
   
  وی تصریح کرد: البته این زمین‌ها زیر نظر ستاد اجرای فرمان امام است اما در این رابطه برنامه جامعی ندارند.
   
  میرمحمدی تاکید کرد: این زمین‌ها حدود 20 هزار متر بوده و باید هر چه سریعتر تکلیف آن‌ها مشخص شود. 
   سرخه‌حصار یکی از پارک‌های ملّی ایران است که در شرق تهران قرارگرفته و مساحت آن در حدود ۹۱۶۸ هکتار می‌باشد.
  همچنین سرخه‌حصار و برخی از اراضی تهران که در ارتفاعات بالای 1800 متر و در مناطق شمالی شهر قرار دارند 25 سال پیش از سوی وزارت جهاد کشاورزی به اعضای تعاونی واگذار شده و مشکلاتی را بوجود آورد‌ه‌ است.
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28176136
اکنون :
75