جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55630
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 15:17
  تعداد بازدید : 511

  سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد

  دو کلاهبرداری میلیاردی در جنوب کشور

  ... سخنگوی قوه قضاییه از دو کلاهبرداری میلیاردی در جنوب کشور خبر داد.

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای با اشاره به جمع شدن تعدادی از مال باختگان پرونده شرکت سایه گستران زندگی مقابل محل برگزاری نشست سخنگوی قوه قضاییه، گفت: من بارها عرض کرده ام که دستگاه قضایی نهایت سعی خود را می کند تا حقوق شکات را استیفا کند، ولی آحاد جامعه هم باید چشم و گوش خود را باز کنند و ببینند پول خود را با چه ضمانتی و در اختیار چه کسی قرار می دهند.

  وی افزود: روز گذشته پرونده ای می خواندم که بر اساس آن در یکی از شهرهای جنوبی کشور یک آدم معمولی بدون هیچگونه پشتوانه و اعتباری از تعداد کثیری حدود 140 میلیارد تومان گرفته است با این عنوان که اگر پول خود را سه ماهه سپرده گذاری کنند صددرصد سود می گیرند، به سپرده گذاری شش ماهه 197 درصد، 9 ماهه 130 درصد، 18 ماهه 187 درصد و دو ساله 248 درصد ادعای پرداخت سود شده است.

  محسنی اژه ای با طرح این سوال که آیا کسی با یک فعالیت اقتصادی سالم می تواند ظرف سه ماه صددرصد سود به سپرده گذار بدهد؟ افزود: کسی که بدون هیچگونه مطالعه و تحقیقی پول خود را به این افراد می دهد پیداست که غفلت کرده است.

  سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: فرد دیگری در همان شهر بدون هیچ پشتوانه ای از تعداد کثیری بیش از 64 میلیارد تومان گرفته است که بخشی از آن برگردانده شده ولی حدود 55 میلیارد تومان آن باقی مانده است. مقدار پولی که از این فرد مسدود شده و همچنین اموال شناسایی شده او به هیچ وجه به اندازه 55 میلیارد تومان نیست هر چند این فرد فعلا در بازداشت است.

  به گزارش ایسنا، محسنی اژه ای در ابتدای این نشست با اشاره به ایام مبارک ماه رمضان، گفت: متاسفانه در این ایام در غزه بعضی کشورهای عربی و کشورهای غربی و سازمان های بین المللی در مقابل این جنایت بزرگ اسرائیل و حامیانش سکوت کرده اند و مردم مسلمان در آتش اسرائیل و حامیانش می سوزند.

  وی افزود: ما این جنایت را محکوم می کنیم و حمایت خود را از هر جهت از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنیم و ان شاءالله که پایان این ظلم را به زودی با چشم خود ببینیم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624330
اکنون :
21