جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55631
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 15:26
  تعداد بازدید : 615

  افزایش معوقات بانکی در سال 92 به نسبت سال قبل

  ... سخنگوی دستگاه قضا گفت: در سال 92 نسبت به سال 91 با افزایش معوقات بانکی روبرو بودیم و امیدواریم در سال 93 شاهد افزایش معوقات بانکی طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی که عزم در این راستا جدی است، نباشیم.

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین اژه ای در شصت و پنجمین نشست خبری خود با اهالی رسانه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا قرار بازداشت بابک زنجانی ادامه پیدا می کند و این که جلساتی که در هفته گذشته با ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی داشتید چگونه بود، گفت: تمدید قرار بازداشت به نظر قاضی و بازپرس پرونده بستگی دارد.

  وی ادامه داد: در این هفته همانطور که در ابتدای صحبت هایم بیان کردم با کلیات ماجرا موافقت شد و حال این که چگونه انجام شود بستگی به ادامه رسیدگی دارد. این که خریداران دیگری در این رابطه مراجعه کردند یا نه اطلاعی ندارم و قوه قضاییه مسائل را بررسی می کند.

  وی درباره متفاوت بودن اسامی بدهکاران بانکی که هم از سوی قوه قضاییه و هم از سوی بانک مرکزی اعلام شده که مورد سوال یکی از خبرنگاران بود گفت: ریاست محترم بانک مرکزی اعلام کردند در رابطه با جلوگیری از معوقات بانکی عزم جدی داریم و ما نیز امیدواریم شاهد تکرار این مساله نباشیم. در سال 92 نسبت به سال 91 با افزایش معوقات بانکی روبرو بودیم و اگر عزم جدی وجود دارد نباید شاهد افزایش بیشتر معوقات باشیم.

  وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر دادستانی کل از برخی از مشتری ها دعوت کرده و با آنها به گفت و گو نشسته تا ببیند چه مقدار حساب ها تسویه شده است.

  محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: بله، اسامی با یکدیگر متفاوت بود و در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم مبالغ را وصول کنیم.

  خبرنگاری با اشاره به صحبت های جلسات گذشته دادستان کل کشور مبنی بر این که رسانه ها نباید باعث تشویش اذهان عمومی شوند از سخنگوی دستگاه قضایی پرسید که اگر مدارکی به دست رسانه ها می رسد آیا مرجعی را می توانید معرفی کنید که این مدارک را به دست قوه قضاییه برسانند که وی گفت: البته این موضوع را قانون می گوید که مطالب کذب را اشاعه ندهید بله من هم این قانون را توصیه می کنم و نگه داشتن جامعه ای آرام به نفع همه است. در خصوص این مطلب نیز باید بگویم اگر این مدارک دارای جنبه عمومی است می توانید آن را به دادستان محل اعلام کنید سپس به عنوان مدعی العموم وارد می شود.

  سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرده حکم پرونده "م. ر" به زودی منتشر خواهد شد، گفت: البته ایشان نگفته اند منتشر می شود بلکه گفته اند صادر می شود. همانطور که قبل تر عرض کردم دادگاه تمام شده اما ختم رسیدگی اعلام نشده و هنوز نیز حکمی در رابطه با آن صادر نشده است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624330
اکنون :
33