جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55633
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 16:2
  تعداد بازدید : 500

  سخنگوی دستگاه قضایی:

  دادگاه می تواند حکم ممنوع البیانی صادر کند

  ... سخنگوی دستگاه قضا گفت: دادگاه می تواند حکمی مبنی بر ممنوع البیان شدن صادر کند که البته این موضوع بستگی به محرومیت های اجتماعی دارد که البته بسیار بسیار نادر است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که محاکم می توانند حکمی مبنی بر ممنوع البیان شدن صادر کنند گفت: بله، ممکن است. دادگاه می تواند چنین کاری را انجام دهد، البته بستگی به محرومیت های اجتماعی دارد که قاضی می تواند آن را انجام دهد حال یا به عنوان تتمیم یا به عنوان تکمیل حکم و یا در پاره ای از موارد که تصریح شده چه محرومیت هایی را می تواند صادر کند.

  وی ادامه داد: البته این موضوع بسیار بسیار نادر است و آن را کمتر مشاهده کردم اما در کل امکانش وجود دارد. همچنین در موارد خاص در قانون پیش بینی شده که قاضی در کجاها می تواند حکم محرومیت های اجتماعی را صادر کند.

  خبرنگاری با اشاره به سخنرانی آیت الله جنتی امام جمعه موقت تهران مبنی بر این که دادگاه یکی از سران فتنه بر اساس درخواست ها عقب افتاده است از سخنگوی دستگاه قضا پرسید که آیا این موضوع را تایید می کنید که محسنی اژه ای پاسخ داد: البته آن طور که من متوجه شدم نظرشان یک فرد خاص است که آن فرد در یازدهم مرداد ماه دادگاهش تشکیل می شود. این که دادگاه عقب بیافتد یا خیر، بستگی به مجموع شرایط دارد، اما صرف درخواست دادگاه عقب نمی افتد.

  وی در مورد آخرین وضعیت پرونده ی اخلال گران ارزی که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود گفت: اتفاق جدیدی در این رابطه رخ نداده است. این پرونده دارای دو قسم بود که دو قسمت آن به دادگاه رفته اما هنوز منجر به صدور حکم نشده است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624330
اکنون :
63