جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55843
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 13:56
  تعداد بازدید : 538

  سازمان عفو بین‌الملل:

  شرایط غیرانسانی مجرمان در مهم ترین زندان فدرال آمریکا

  سازمان عفو بین الملل به شرایط غیرانسانی نگهداری محکومان در زندان فدرال ADX اعتراض کرد.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، به نقل از ان بی سی نیوز، بنا بر اعلام سازمان عفو بین الملل، شرایط نگهداری مجرمان در مهم ترین زندان فدرال آمریکا بسیار اسف بار و به دور از موازین بشردوستانه است.

  طبق گزارشی که در این رابطه منتشر شده است، مسئولین زندان ADX در کلورادوی آمریکا که محل نگهداری بزرگ ترین مجرمان این کشور از جمله تعداد زیادی تروریست است، به گونه ای بسیار غیرانسانی با زندانیان رفتار می کنند.

  گفته می شود اکثر این زندانیان بدون هیچ مجوزی به زندان های انفرادی بسیار تنگ و تاریک انداخته می شوند و سال ها بدون کمترین ارتباطی با محیط بیرون، در آن به سر می برند. این در حالی است که طبق قوانین، تنها در صورتی که یک فرد برای دیگر زندانیان خطر جانی محسوب شود، می توان او را در زندان انفرادی حبس کرد. 

  به گفته "تسا مورفی"، یکی از اعضای کمیته تحقیقاتی سازمان عفو بین الملل، "این موضوع سال های زیادی نادیده گرفته شده است، اما اکنون زمان آن فرارسیده که این رفتارهای غیرانسانی پایان یابند." گفته می شود تعداد زیادی از مجرمانی که در چنین شرایطی به سر می برند، به انواع بیماری های روانی از جمله افسردگی، پارانویا و جنون مبتلا شده اند.

  در این گزارش آمده است آمریکا تنها کشوری است که زندان هایش چنین شرایطی را برای مجرمان به وجود می آورند. هم اکنون بیش از 80 هزار مجرم در آمریکا در زندان های انفرادی به سر می برند و حدود 10 سال است که زندانیان این کشور چنین شرایطی را تجربه می کنند. در این گزارش، "توماس سیلورستاین" به عنوان نمونه ای مطرح شده است که بیش از 30 سال را در زندان آنفرادی به سر برد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28635827
اکنون :
74