جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59184
  تاریخ انتشار : 22 شهریور 1393 15:14
  تعداد بازدید : 528

  مدیرکل معاینات بالینی پزشکی قانونی رگفتگوباباشگاه خبرنگاران:

  الکترونیکی شدن اموردر پزشکی قانونی کیفیت خدمات را بهبود می بخشد

  الکترونیکی شدن اموردر پزشکی قانونی کیفیت خدمات رابهبود میبخشد

  "عباس میناوی "در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی فعالیت های پزشکی قانونی اظهار داشت: در صورت عملی شدن این طرح،این امکان برای افراد مختلف فراهم می شود که بدون مراجعه فیزیکی به این مراکز و صرفا با مراجعه به سایت و درگاه های الکترونیکی مختص به این مراکز جواب سوالات خود را دریافت کنند و این کمک شایانی به ما در پزشکی قانونی خواهد کرد .

  وی ادامه داد:به عنوان مثال راه اندازی این سیستم در بخش مکاتبات پزشکی قانونی این امکان راایجادمیکند که وضعیت فرد معاینه شده از طریق سیستم های الکترونیک برای مراجع قضایی ارسال شود یا اینکه بیمارستان ها پرونده های افراد را به صورت دیجیتال به پزشکی قانونی ارسال کنند (برای پیگیری پیشینه بیماروآگاهی ازوضعیت مصدوم دربیمارستان ) به این ترتیب کل رفت و آمد بیمار و همراهانش را حذف خواهیم کرد و الکترونیکی شدن روند کلی انجام امور در این سازمان را تسریع خواهد کرد. 

  مدیرکل معاینات بالینی پزشکی قانونی در ادامه با اشاره به موانع موجود برسر عملی شدن این طرح تصریح کرد: در حال حاضر حتی در بخش سخت افزار کامپیوتر (اسکنر- پیرینتر) درسازمان پزشکی قانونیدر مضیقه هستیم. 

  وی ادامه داد: در حال حاضر متأسفانه در خود سطح تهران مراکز پزشکی قانونی هستند که کامپیوتر ندارند یا این سیستم ها به حدی قدیمی هستند که امکان نصب نرم افزار جدید روی آنها وجود ندارد. 

  میناوی با اشاره به پیگیری گسترش دولت الکترونیک در پزشکی قانونی ادامه داد: در مقوله دولت الکترونیک در پزشکی قانونی در دو حوزه بحث شده است یکی مکاتبات اداری درون سازمانی که چند سالی است رونق پیدا کرده و به این ترتیب در حقیقت مکاتبات کاغذی به طور کامل برچیده شده است (البته تنها در مراکز استان ها این اتفاق افتاده است). 

  وی ادامه داد: بحث دوم در این حوزه بحث تخصصی سازمان پزشکی قانونی کشور است که به معاینات سرپایی، کمسیون های تخصصی پزشکی قانونی، معاینات اجساد و فوت شدگان و آزمایش های تخصصی پزشکی قانونی می پردازد. 
  چهار حوزه نامبرده شده حیطه فعالیت فنی پزشکی قانونی است که در این زمینه نرم افزارهایی نیز تهیه و دوره آزمایش خود را سپری می کنند و قرار است در نیمه دوم سالجاری به صورت رسمی در مراکز استان ها مورد بهره برداری قرار گیرد. 

  وی درپایان خاطرنشان کرد:امیدواریم با عملی شدن طرح دولت الکترونیک کیفیت خدمت رسانی به مردم درتمام حوزه هابه طورعام وپزشکی قانونی به طوراخص افزایش یابد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17