جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59263
  تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 13:43
  تعداد بازدید : 490

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  ضرورت اجرای قانون جریان آزاد اطلاعات /رسانه ها با سوال پیچ کردن دستگاه ها، موارد فساد را کشف کنند

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر شفاف سازی در موارد فساد صورت نگیرد و مردم در معرض اطلاعات صحیح قرار نگیرند، شبهات جای واقعیات را گرفته و جوسازی های رسانه ای را منجر می شود که ممکن است صحتی هم نداشته باشد.

  احمد بخشایش اردستانی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه فساد یا ناشی از قدرت است و یا ثروت، گفت: طرح قانون جریان آزاد اطلاعات در دولت اصلاحات مطرح شد و بر همین اساس قرار شد تعداد روزنامه ها و مطبوعات برای تنویر افکار عمومی افزایش یابد.

  نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: کشورهای غربی هم به همین نحو عمل می کنند و علت اینکه با فساد در غرب به صورت هنجارمند مبارزه می شود، درگیری و دغدغه رسانه ها و حس مطالبه گری آنهاست.

  وی افزود: ما نیز می توانیم از تکنیک های رسانه ای آنها استفاده کرده و البته موارد اسلامی را نیز در آنها لحاظ کنیم.

  بخشایش اردستانی در ادامه با بیان اینکه طبیعی است هر از چند گاهی غائله ای در کشور به وجود بیاید، یادآور شد: فساد سیاسی، اقتصادی، حزبی، معوقات بانکی و مسائل دیگر از جمله مواردی است که پیش می آید و خواهد آمد لذا باید در صورت رخداد این وقایع، شفاف سازی هم صورت بگیرد.

  نماینده مردم اردستان در مجلس نهم همچنین تأکید کرد: اگر شفاف سازی در موارد فساد صورت نگیرد و مردم در معرض اطلاعات صحیح قرار نگیرند، شبهات جای واقعیات را گرفته و جوسازی های رسانه ای را منجر می شود که ممکن است صحتی هم نداشته باشد.

  وی همچنین خاطرنشان کرد: در اشاعه اخبار صحیح نباید رودربایستی داشت که این موضوع باعث می شود جریانات رسانه ای علیه یکدیگر فعال شده و فضا را متشنج کنند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه روزنامه ها باید با سوال پیچ کردن دستگاه ها، موارد مربوط به فساد را کشف کنند، گفت: اگر کسی مطلبی را بیان می کند که در راستای تنویر افکار عمومی بوده و منافاتی با مصالح عمومی و امنیتی کشور ندارد، نباید کسی معترض شده و باید اجازه ارائه گزارش ها در این موارد داده شود.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17