جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59268
  تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 13:59
  تعداد بازدید : 468

  رئیس شوراهای حل اختلاف کشور:

  صلاحیت شورای حل اختلاف در رسیدگی به دعاوی تا 20 میلیون تومان ارتقاء می یابد

  رئیس شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره به ارسال لایحه اصلاح قانون شوراهای حل اختلاف از دولت به مجلس، گفت: طبق لایحه مذکور شرایط اعضاء و صلاحیت های شوراهای حل اختلاف با تقسیم به شوراهای حل اختلاف یک و دو تفاوت خواهد کرد.

  حجت الاسلام احمدی میانجی در گفت و گو با میزان، در تشریح آخرین وضعیت شوراهای حل اختلاف گفت: لایحه شورای های حل اختلاف از دولت به مجلس ارسال شد.
  وی در مورد موارد مهم این لایحه گفت: این لایحه شوراهای حل اختلاف را به شورای های حل اختلاف یک و دو تقسیم بندی کرده است.
  رییس شوراهای حل اختلاف کشور ادامه داد: شورای حل اختلاف دو به هیچ عنوان رأی صادر نمی کند بلکه تنها مجاز به انجام صلح و سازش است.
  میانجی یادآور شد: تنها شورای حل اختلاف یک می تواند علاوه بر صلح و سازش رأی صادر کند که در این لایحه شرایط اعضای شوراهای حل اختلاف متناسب با صلاحیت های شوراهای یک و دو مشخص شده است.
  وی افزود: همچنین در این لایحه میزان صلاحیت شوراهای حل اختلاف در رابطه با صدور احکام از پنج میلیون به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.
  رییس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور در مورد این شائبه که برخی از وکلا اظهار نظر کرده بودند که شورای حل اختلاف در گذشته اختیارات عدیده و وسیعی داشته مانند خلع ید بدون در نظر گرفتن موضوع و وسعت آن، عنوان کرد: این موضوع مطرح نیست، خلع ید در صلاحیت شورای حل اختلاف نبوده و نیست بلکه تخلیه ید در صلاحیت این شورا بوده است.

  میانجی در مورد استفاده از نیروهای کارآمد، اظهار کرد: شرایط اعضای شوراهای حل اختلاف در این لایحه متفاوت شده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
41