جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59348
  تاریخ انتشار : 24 شهریور 1393 14:38
  تعداد بازدید : 623

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس:

  خلاء قانونی در زمینه پیش فروش مسکن نداریم / اهرم نظارتی ضعیف است

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ، گفت: در زمینه پیش فروش مسکن از لحاظ قانونی کمبود و خلاء نداریم اما بساز و بفروشها قانون را رعایت نمی کنند و نظارت بر اجرای قانون ضعیف است.

  علی محمد چهاردولی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در رابطه با معاملات غیر قانونی پیش فروشها در بازار مسکن، گفت: قانون مربوط به پیش فروش مسکن وجود دارد اما نظارت بر اجرای این قانون و برخورد با متخلفان ضعیف است.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان نظام مهندسی و اتحادیه املاک، اصناف و مشاوران ملکی نهادهایی هستند که می توانند با نظارت بر بازار مسکن پیش فروش ها را ساماندهی کنند.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه پیش فروش واحدها مسایل خاص خود را دارد، تصریح کرد: کمبود منابع و تسهیلات مورد نیاز بخش مسکن یکی از دلایل روی آوردن بساز و بفروشها به پیش فروش مسکن و بدست آوردن سرمایه و آورده مقبول است.

  چهاردولی گفت: بهتر است دولت با ورد جدی و تامین منابع مورد نیاز سازندگان مسکن زمینه جمع آوری بساط پیش فروشها را فراهم کند تا دیگر بساز و بفروشها مجوزی برای زد و بند و استفاده از مصالح نامرغوب نداشته باشند.

  وی با یادآوری اینکه بر اساس آیین نامه قانون پیش فروش، همه سازنده ها را مکلف به رعایت دو اصل کلیدی در فروش آپارتمان های در حال ساخت کرده است، تصریح کرد: پیش فروشنده باید برای تبلیغ پروژه خود در روزنامه ها و تلویزیون مجوز رسمی از وزارت راه وشهرسازی دریافت کند و در مرحله پیش فروش نیز فقط در دفترخانه ها قرارداد محضری با پیش خریدار منعقد کند.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در زمینه پیش فروش مسکن از لحاظ قانونی کمبود و خلاء نداریم اما نظارت ها از سوی نظام مهندسی و اتحادیه املاک باید جدیتر شود.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، با ابلاغ آیین نامه اجرایی پیش فروش ساختمان از حدود سه ماه پیش، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی موظف شدند برای پیش فروش صرفا ازطریق دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم و ثبت معاملات پیش فروش مسکن اقدام کنند و برای متخلفان در این آیین نامه حبس و جزای نقدی نیز تعیین شده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
38