جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59352
  تاریخ انتشار : 24 شهریور 1393 14:50
  تعداد بازدید : 615

  بر اساس حکم دادگاه کیفری ریاض عربستان؛

  روحانی بارز شیعه عربستان به 17 سال زندان محکوم شد

  آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستان امروز دوشنبه بر اساس حکم دادگاه کیفری ریاض به اتهام تحریک به مشارکت در "اغتشاش و آشوب" به ۱۷ سال زندان محکوم شد.

  به گزارش میزان؛ به نقل از روزنامه الوسط بحرین، دادگاه کیفری ریاض امروز دوشنبه شیخ نمر باقر النمر را به 17 سال زندان و ممنوعیت سفر به مدت مشابه و پرداخت یکصد هزار ریال غرامت به اتهام تحریک به مشارکت در "اغتشاش و آشوب" محکوم کرد.

  این حکم به طرف های ذیربط در پرونده ارایه شد و با توجه به متقاعد نبودن دادستان کل و متهم ، به آنها تفهیم شد که زمان ارایه اعتراض به این حکم در طول 30 روز از زمان تعیین شده برای دریافت ابلاغیه است و اگر این مدت سپری شود و هیچ یک از آنها اعتراضی درطول این مدت نکنند، پرونده بدون اعتراض برای بررسی به دادگاه استیناف کیفری ویژه رسیدگی به حکم، ارسال خواهد شد.

  آیت الله نمر باقر النمر، روحانی برجسته عربستانی با انتقاد از نظام آل سعود، خواستار آزادی بیان و انجام تغییرات سیاسی در این کشور برای دادن نقش بیشتر به مردم در حاکمیت است.

  نیروهای امنیتی سعودی هشتم ماه ژوئیه سال 2012 با تعقیب خودروی آیت الله نمر، به طرف وی تیراندازی کرده و او را با گلوله جنگی مجروح کردند.

  دادستان عربستان، در 25 مارس گذشته (پنجم فروردین 93) با مطرح کردن اتهامات دروغ مانند فتنه مذهبی، تشکیل جلسه با مجرمان فراری، ترویج کشتار شهروندان و نیروهای پلیس، تخریب مساجد در هنگام نماز جمعه و دخالت در امور سایر کشورها، خواستار صدور حکم اعدام به علت محاربه علیه نظام آن کشور برای شیخ نمر شد.

  درپی این امر شماری زیادی از مسئولان و شخصیت های سیاسی و دینی در کشورهای مختلف اسلامی و نهادهای حقوق بشری درباره تعرض به آیت الله نمر به رژیم سعودی هشدار داده بودند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10