جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59414
  تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 12:48
  تعداد بازدید : 574

  معاون فرهنگی قوه قضاییه:

  چادر نباید لباس فرم زنان زندانی شود

  معاون فرهنگی قوه قضاییه از چادر به عنوان پوشش برتر نام برد و اظهار کرد: چادر پوششی مناسب برای بانوان است اما درباره چگونگی تبلیغ این پوشش برتر در رسانه ها باید ملاحظات چند گانه ای داشته باشیم.

  حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی در گفت وگو با میزان بیان کرد: فیلم هایی در تلویزیون ساخته می شود که حجاب برتر را به اقشار پایین تر جامعه نسبت می دهد و اقشار بالادستی جامعه کمتر با حجاب برتر در معرض نمایش قرار می گیرند و این یک تبلیغ منفی است.

  وی گفت: باید واقعیت جامعه رانشان دهیم که حجاب برتر در اقشار بالا دست اجتماعی هم وجود دارد؛ یعنی استفاده از چادر مخصوص قشر خاصی نیست .

  معاون فرهنگی قوه قضاییه در خصوص حجاب برتر افزود: چادر اگر به عنوان لباس فرم زنان زندانی استفاده شود یک ضد تبلیغ است ؛زیرا در این صورت ممکن است کسی که محکوم شده یا در معرض محکومیت است با حجاب برتر نشان داده شود در حالی که برخی از آنان اهل حجاب نیستند.

  صادقی اضافه کرد: چنین حالتی است که جنبه ضد تبلیغی دارد ؛چرا که در این حالت حجاب برتر را به سمت وسوی پیام های نامستقیم همچون محکومیت برده ایم و چهره ای غیرواقعی از زنان متخلف را با حجاب برتر نشان می دهیم .

  وی درادامه بیان کرد: زنان زندانی باید با حجاب ساده تری مانند مانتو و مقنعه به دادگاه بیایند یعنی نباید چادر به لباس مخصوص زندانی تبدیل شودو به صورت لباس فرم زنان در زندان ها درآید.

  معاون فرهنگی قوه قضاییه همچنین گفت: ما باید حجاب برتر را با زمینه مثبت بیشتری نشان دهیم . چادر نباید با زمینه های منفی مثل مواد مخدر، جرم ، جنایت و فقر وصل شود . حجاب برتر در زمینه مثبت مثل لباس فرم زنان نیروی انتظامی موردی ندارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17