جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59456
  تاریخ انتشار : 26 شهریور 1393 12:34
  تعداد بازدید : 459

  دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در گفت‌وگو با ایسنا:

  دستگاه قضایی پاسخ کاملی به ادعاهای بان کی مون داده است

  دستگاه قضایی پاسخ کاملی به ادعاهای بان کی مون داده است

  محمدجواد لاریجانی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره گزارش سالانه بان کی مون در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، اظهار کرد: ما اشکالات این گزارش را در بیش از 50 صفحه به صورت مفصل و به شکل حقوقی، فنی و حرفه ای برای دبیرکل سازمان ملل فرستاده ایم.

  وی با بیان این که سفیر ما در سازمان ملل اشکالات این گزارش را به دستیار دبیر کل ارایه داده است، ادامه داد: متاسفانه این گزارش ها بر اساس تحقیق و واقعیت نیست.

  لاریجانی با اشاره به این که گزارش بان کی مون دارای اشکالات بسیار روشنی است، گفت: وی مدعی شده که چرا توهین به اسلام و مقدسات شیعه مبنای برخورد قضایی در کشور ماست. جدا از مساله دیانت مردم، قانون ما این موضوع را اجبار کرده است و مسئولان کشور باید بر اساس قانون با این تخلف برخورد کنند.

  دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه افزود: در بخشی دیگر از این گزارش، بان کی مون ادعا کرده که اعدام ها در ایران به شکل مخفیانه اجرا می شود که این مطلب صدرصد دروغ است و اگر قرار باشد حکم اعدامی در ایران صادر یا اجرا شود، قبل و بعد از اجرای حکم، موضوع در رسانه ها منتشر می شود.

  لاریجانی ادامه داد: بان کی مون در گزارش خود، افرادی را به اسم مدافعان حقوق بشر نام برده است که این افراد با منافقین یا گروه های تروریستی همکاری داشته اند؛ بنابراین وجود این اشکالات واضح در این گزارش، حیثیت دبیرکل را زیر سوال برده است.

  وی با یادآوری اینکه گزارش بان کی مون بسیار نابجا و نادرست منتشر شده است، اظهار کرد: دستگاه قضایی با کمک نهادهای مربوطه گزارش کاملی در پاسخ به این گزارش ارایه داده است و بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در این زمینه صادر شد.

  لاریجانی تاکید کرد: ما برخورد حرفه ای و کاملا کارشناسانه ای را با این تخلف خواهیم کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28150919
اکنون :
47