جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59572
  تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 12:47
  تعداد بازدید : 445

  رئیس دفاتر خدمات قضائی مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه:

  راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مراکز استان تا پایان سال/ ارائه 5 خدمت جدید در آینده نزدیک

  رئیس دفاتر خدمات قضائی مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه از راه اندازی دفاتر خدمات الکرونیک قضایی در مراکز استان های سراسر کشور تا پایان امسال خبر داد.

  سیامک رفعتی در گفت وگو با میزان در تشریح مهمترین برنامه های دفاتر خدمات قضائی با اعلام اینکه هم اکنون 50 دفتر خدمات الکترونیک قضائی در تهران فعال است، افزود: با بهره برداری از 30 دفتر خدمات الکترونیک قضائی دیگر در تهران تعداد دفاتر قوه قضائیه در پایتخت به 80 دفتر می رسد و تا پایان سال مطابق برنامه، دفاتر مراکز استان های سراسر کشور را راه اندازی می کنیم.

  این مقام مسئول در مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه گفت: هم اکنون ارائه دادخواست و شکوایه در چارچوب قانون و زیرساخت های قانونی در دفاتر خدمات قضائی به مردم ارائه می شود تا برای چنین اقداماتی از منزل خارج نشوند.

  وی تصریح کرد: با این اقدام دستگاه قضا، زمینه کاهش دو تا سه سفر شهری را برای هر پرونده فراهم کرده است.

  رئیس دفاتر خدمات قضائی قوه قضائیه به موضوع اطلاع رسانی و اهمیت آن در توسعه خدمات ارائه شده در دفاتر قضائی اشاره کرد و گفت: باید در حوزه خدماتی که ارائه می شود اطلاع رسانی مناسبی داشته باشیم تا مردم بدانند نیازی نیست برای تشکیل پرونده و ارائه دادخواست به محاکم قضائی مراجعه کنند.

  وی افزود: هم اکنون پس از تشکیل پرونده یک شماره 16 رقمی و رمز پرونده به مراجعه کنندگان مجتمع های قضایی داده می شود که می توانند از دفاتر یا منزل و محل کار خود هر زمان که نیاز باشد به اطلاعات پرونده دسترسی داشته باشند.

  رفعتی همچنین با اشاره به اینکه مطابق قانون برنامه باید رسیدگی به پرونده های حقوقی ظرف 5 ماه و پرونده های کیفری درمدت سه ماه انجام شود تصریح کرد: با توسعه خدمات قضائی موضوع رسیدگی به پرونده ها و اطلاع رسانی در این حوزه به سرعت در حال انجام است.

  وی ادامه داد: هم اکنون کسانیکه نیاز به بهره گیری خدمات قضائی دارند می توانند در شهر تهران با مراجعه به 50 دفتر خدمات قضائی از حضور در چند مجتمع محدود و محدودیت های ترافیکی آن بی نیاز شوند.

  رفعتی با اعلام اینکه تا آذر ماه 30 دفتر خدمات قضایی جدید نیز در تهران راه اندازی می شود گفت: دفاتر خدمات قضائی در مجموع در تهران به 80 دفتر می رسد و با این اقدام سطح دسترسی عموم شهروندان تهرانی برای بهره گیری از خدمات دفاتر الکترونیک قوه قضائیه بیشتر می شود.

  رئیس دفاتر خدمات قضائی قوه قضائیه اظهار کرد: تا پایان سال در مراکز هر استان به تناسب مطالعاتی که انجام داده ایم ظرفیتی را برای ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضائی ایجاد کرده ایم که مطابق قوانین موجود این دفاتر راه اندازی می شوند.

  رفعتی ادامه داد: در نظر داریم مطابق زیرساخت های قانونی و در چارچوب قانون خدمات ارائه اظهارنامه، پیگیری پرونده، ارئه ابلاغ، ارائه لایحه و پرداخت هزینه دادرسی را به مجموع خدمات الکترونیک قوه قضائیه ارائه کنیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624330
اکنون :
69