جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59573
  تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 12:50
  تعداد بازدید : 602

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم خبر داد:

  تغییر در طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد/ حمل سلاح سرد به قصد ارتکاب جرم مجازات دارد

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم از تغییر یک بند از طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد خبر داد و گفت: بر اساس این طرح حمل سلاح سرد به شرط وجود نیت ارتکاب جرم مجازات خواهد داشت.

  سید حمیدرضا طباطبایی نایینی در گفت وگو با میزان در خصوص برنامه جلسه روز یکشنبه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، اظهار کرد: بررسی طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته و با افزودن یک تبصره به یکی از مواد قانون تعزیرات مواردی از این طرح اصلاح خواهد شد.

  وی خاطر نشان کرد: در این طرح که ایراد جرح با چاقو و حمل سلاح سرد را جرم شناخته و برای آن مجازات تعیین کرده است با این مضمون که حمل یا نگهداری سلاح سرد به قصد ارتکاب جرم صورت گیرد را جرم خواهد دانست چراکه حمل یا نگهداری سلاح سرد بدون نیت ارتکاب به جرم دایره مجازات ها را وسیع کرده و مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد می کند.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: تعیین سقف پاداش برای اعضای هیات مدیره بانک های خصوصی و شرکت های دولتی و خصوصی و بنگاه ها از دیگر موارد مورد بررسی در جلسه یکشنبه این کمیسیون است که با حضور کارشناسان مربوطه تعیین خواهد شد.
  وی در پاسخ به دلیل حضور وزیر دادگستری در جلسه این کمیسیون گفت که وی برای پاسخ به سوال برخی از نمایندگان مجلس در این کمیسیون حضور خواهد داشت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624330
اکنون :
24