جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59577
  تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 13:14
  تعداد بازدید : 471

  اعتصاب بیش از 8 هزار وکیل صربستان سیستم قضایی کشور را فلج کرد

  اعتصاب بیش از هشت هزار وکیل در سراسر صربستان به دلیل اعتراض به وضع مالیات جدید فعالیت تمامی نهادهای قضایی این کشور از جمله دادگاه و دادستانی ها را فلج کرده است.

  مجمع کانون وکلای صربستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که اعتصاب وکلا و حاضر نشدن آنها در محاکمه متهمان در دادگاه ها و یا فعالیت های دادستانی و پلیس که از هفته پیش آغاز شده تا تحقق نهایی خواسته های آنها ادامه خواهد یافت.

  در این بیانیه همچنین نوشته شده که وکلای مدافع علاوه بر مخالفت با افزایش مالیات بر حقوق به خاطر تصویب مقررات جدید که به محدود شدن فعالیت های آنها منجر شده است، مخالف هستند.

  بنا به مقررات اعتصاب، وکلا موظفند در مواردی که به انقضای تاریخ پرونده ها مربوط می شود در دادگاه و یا دادستانی حضور پیدا کنند و کارهای اداری این پرونده های را از جمله نوشتن کیفر خواست انجام بدهند.

  دراگولیوب جورجویچ رییس مجمع کانون وکلای مدافع صربستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اعتصاب وکلا تا تحقق نهایی خواسته های آنها ادامه خواهد یافت، گفت که میزان درصد مالیات بر دریافتی وکلا بسیار بالا است و کسانی که به حرفه وکالت مشغول هستند خواهان بازگشت میزان مالیات به سطح پارسال هستند.

  وکلای مدافع بلگراد پایتخت صربستان از 19 شهریور امسال در اعتصاب به سر می برند و اکنون وکلای دیگر شهرهای این کشور به همکارهای خود ملحق شدند.

  گفته شده است که نمایندگان وکلای مدافع صربستان در باره مشکلات خود روز دوشنیه 31 شهریور به مذاکرات با مسوولان در وزارت دارایی و دادگستری صربستان ادامه خواهند داد.

  وکلای صربستان ضمن اعتراض به قوانین جدید مالیاتی برای وکلا که میزان آن تا 40 درصد و در برخی از موارد حتی تا 100 درصد افزایش شده است از وزارت دادگستری خواستار شدند تا میزان مالیات برای آنها به سطح پارسال میلادی باز گردد.

  در زمان اعتصاب وکلا در پایتخت صربستان، تمامی محاکمه ها، تحقیقات، جلسات در ادارات پلیس و دادستانی که می باید در حضور وکیل مدافع انجام شوند، برگزار نمی شود.

  تمامی دادگاه ها و دادستانی های بلگراد محاکمه های خود را برای تاریخ نامعلوم به تعویق انداختند.

  وکلای سراسر صربستان در چهارم تیرماه امسال نیز به حمایت از اعتصاب همکاران خود در بلگراد به خاطر افزایش مالیات بر درآمد آنها به اعتصاب سراسری دست زدند که با دخالت مسوولان وزارت های دادگستری و دارایی اعتصاب آنها پایان یافت.

  صربستان که با معضلات اقتصادی بزرگی پس از جنگ های دهه 90 میلادی مواجه است با اتخاذ یک سری اقدامات از جمله افزایش مالیات بر حقوق بگیران و همچنین مالیات بر اجناس که از سال گذشته از 18 درصد به 20 درصد افزایش یافت، خواهان کاهش این معضل است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28635827
اکنون :
23